Hakkımızda

Merhaba, biz Dayanışma İnsanları! Kahramanmaraş depremi sonrası Adıyaman’da Afet Platformu deposunda organik olarak bir araya gelen gönüllülerin kurduğu bir derneğiz.

,Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen, farklı kültür ve uzmanlıklara sahip tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışan bir topluluk olarak, toplum yararına projeler üretiyor ve uyguluyoruz.

Gençlerin liderliğinde çalışmalarımızı yürütsek de diğer tüm kurum ve kuruluşlar, farklı sivil toplum kuruluşları ve özel şirketlerle birlikte de ortak çalışmalar yürüterek dayanışma ruhunu artırmayı hedefliyoruz.

Sosyal, kültürel, sanatsal, eğitsel ve bilimsel alanlarda yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteriyoruz.
Çalışmalarımızı bu kapsamda gençleri önceliklendirerek ilerletiyor, kalkınma ve afet durumlarında gerekli aksiyonları alacak şekilde organize oluyoruz.

Bir arada bulunma halini birlikte iyi yaşam ve dayanışma için bir model olarak tanımladığımız
dernek ekibimizde ilk defa gönüllü çalışmalara katılan gençler olduğu gibi on yılı aşkın süredir sivil toplum ve insan hakları alanında çalışan profesyoneller de yer alıyor.

Dayanışmayla bir araya gelmiş, dayanışmayı önceliği haline getirmiş bir topluluk olarak son sözümüz; umutsuzluğa kapıldığında dayanışmayı hatırla!